Hug a book pradžia buvo idėja apie švarią, skoningą, žydrais ir rožiniais tonais neišmargintą kūdikio knygą. Ko gero nieko nuostabaus, kad gimė ji naujai iškeptos mamos galvoje. Mamos, kuri, kaip ir visos savo didžiojo stebuklo sulaukusios mamos, taip Jį įsimylėjo, jog visiškai pametė galvą. Nuo Jo atsiradimo kasdienių džiaugsmų buvo tiek daug, kad ji bijojo, jog pamirš tai, kas tuokart taip šildė širdį. Čia pasipainiojo maža užrašų knygutė, kuri pamažu ėmė kaupti kiekvieno naujo mėnesio, vėliau ir metų mažuosius pasiekimus, šypsenas ir atradimus. Visgi užrašų knygutė pasirodė esanti per menka tokio dydžio stebuklui. Tada ir prasidėjo kūryba…
Vienoje knygoje norėjosi sutalpinti paprastumą ir iškilumą, šilumą ir jaukumą; išryškinti rankų prisilietimo ir spaudos dermės gražumą. Ir taip, po ilgų derybų su dailininku, spaustuvėmis, knygrišyklomis ir net pačia Italija gimė pirmoji kūdikio knyga.
„Kiekvienam vaikui reikia bent vieno dėl jo galvą pametusio suaugusiojo“ – U. Bronfenbrenner citata, besipuikuojanti ant pirmojo knygos puslapio, geriausiai iliustruoja tai, kuo gyvena tėvai, sulaukę mažylio, o Hug a book – tai būdas „įdaiktinti“ šį jausmą. Vaiko knyga skirta tiems, kurie nori padovanoti savo stebuklams atsiminimą, kokiu rūpesčiu ir meile jie buvo apgaubti, koks svarbus tėveliams buvo jų pirmas šypsnis, gūgavimas, apsisukimas, žingsnis, žodis… Gaila, bet šie nuostabūs prisiminimai greitai išnyksta, palikę tik jausmą, jog buvo labai gera. Kūdikio knyga šiuos prisiminimus kruopščiai saugos ir turės daug ką papasakoti jau užaugusiam žmogučiui.
Tolesni šeimos ir draugų gyvenimo įvykiai – vaikučių krikštynos, vestuvės ir jų metinės, nauji namai – įkvėpė ir kitų Hug a book produktų atsiradimą krikšto, svečių, šeimos ir vestuvių knygų, drobių ir daiktadėžių. Taigi visa, ką kuriame ir kuo dalinamės su Jumis yra be galo artima ir taip sava mums patiems.